مجموعه هفتا

هنر، فرهنگ و تمدن ایرانی

هفتا، یک مجموعه فرهنگی و هنری واقع در برج میلاد است که هنرهای بومی و آثار فاخر هنری را در سه فضای مجزا شامل «تالار هنرهای صنایع‌دستی»، «تالار فرش‌های دست‌بافت» و «آرت‎‌استور» به معرض نمایش و فروش گذاشته است. همچنین در «تالار سوغات» هفتا، مجموع‍ه‌‎ای از محصولات بهترین برندهای خوراکی و گیاهان دارویی از سراسر ایران عرضه می‎شود. «کافه رواق» نیز که در مرکز تالار سوغات واقع شده است، با استفاده از مواد اولیه تازه و با کیفیتی که اغلب آن‌ها از تالار سوغات تهیه کرده است، نوشیدنی‎‌ها و خوراکی‎‌های متنوعی را آماده می‌کند و در ظروفِ منحصربه‎‌فردِ موجود در تالار صنایع‌دستی هفتا، ارائه می‌‎دهد.

درباره هفتا

مجموعه هفتا متشکل از تیمی علاقه‌مند، هنرشناس و باتجربه است که با انجام تحقیقات گسترده و ایجاد تعاملات سازنده با بهترین هنرمندان ایرانی و اساتید خبره، برای نمایش و فروش آثار هنری با اصالت و فاخر تلاش می‌کند. این مجموعه با انتخاب دقیق و هوشمندانه آثار باکیفیت هنرمندان، امکان تماشا، مقایسه و خرید آنها را در فضایی کاملا استاندارد و با همراهی کارشناسان، فراهم کرده است. لازم به ذکر است این مجموعه با حذف واسطه‌ها، می‎‌کوشد تا محصولات را با قیمتی بسیار کمتر از مراکز مشابه دیگر ارائه دهد.

آثار هنری موجود در هفتا به طور دقیق کیفیت‌‌سنجی شده ‌است. کارشناسان این مجموعه برای گرد‌آوری این آثار، به سراغ بهترین اساتید هر رشته رفته‌اند و درخشان‌ترین آثار آنان را گلچین کرده‌‎اند. تالار صنایع‌دستی شامل بخش‌‎های چوب، چرم، شیشه، فلز، منسوجات، سفال و سرامیک است و در هر بخش آثار متنوعی که با تکنیک‎‌های مختلف هر رشته تولید شده‌‎اند، موجود است. در تالار فرش‌های دست‌بافت مجموعه هفتا می‌توان انواع قالی، گلیم، گبه، گلیم‌فرش و همینطور تابلوفرش و پاف‌های گوناگون را پیدا کرد. آرت‌استور هفتا نیز مجموعه‌ای از مبلمان و  آثار هنرهای تجسمی مانند نقاشی، خوشنویسی و مجسمه را شامل می‌شود.

 

 

محصولات و آثار هنری مجموعه هفتا در سبک‌‎های مختلف هنری مانند هنر سنتی، هنر مدرن و هنر معاصر قابل دسته‎‌بندی هستند. انواع محصولات موجود در تالار صنایع‌دستی را می‎‌‌توان در سه دسته‎ کلی آثار فاخر، آثار تزئینی و محصولات کاربردی جای داد. علاوه بر اینکه بیشتر محصولات موجود در تالار فرش‌‎های دست‎بافت را می‌‎توان در دسته‎‌ی محصولات کاربردی قرار داد، باید اشاره کرد که برخی از آثار موجود در این تالار و اغلب آثار آرت‎‌استور مجموعه هفتا نیز در دسته هنرهای زیبا قرار می‎گیرند.

بازدیدکنندگان مجموعه هفتا می‌توانند همه روزه از ساعت یازده صبح تا هفت شب به‌ صورت رایگان به تماشای دست‌ساخته‌های بهترین و مطرح‌ترین هنرمندان ایرانی بپردازند. آنها در مواجهه با هر یک از آثار، قادر خواهند بود علاوه بر مقایسه، با هویت هنرمند اثر نیز آشنا شوند و در نتیجه اثری معتبر و شناسنامه‌دار را خریداری کنند.

زندگی در دنیای امروز، زندگی در سرعت و مشغله‌های گوناگون است. در این میان اما، ورود به مجموعه بزرگ هفتا، می‌تواند گردشی کوتاه و لذت بخش به سراسر «ایران» باشد و اندکی از این آشفتگی و روزمرگی‌ها بکاهد؛ سفری که خاص، مهیج و البته کم هزینه است.

ارتباط با دپارتمان‌های هفتا

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .