حسین اسماعیلی فرامرزی

بدون دسته بندی

سین اسماعیلی فرامرزی متولد 1360 در سوادکوه مازندران است. او در مقطع کارشناسی رشته‌ی صنایع‌دستی از دانشگاه مازندران فارغ‌التحصیل شده و برای مقطع بالاتر به پایتخت...

به‌قلم: صفا روشندل

 

آیینه‌ی تمام‌نمای فرهنگ قومی و ملی

ایران در صدر فهرست صادرکنندگان صنایع‌دستی در جهان قرار دارد. صادرکردن صنایع‌دستی به سراسر دنیا، در حقیقت جلوه‌ای از فرهنگ قومی و ملی را به عرصه‌ی ظهور می‌رساند. 10 ژوئن به‌عنوان روز جهانی صنایع‌دستی ثبت شده که این خود گویای ارزش این هنر نزد مردمان تمام جهان است. حسین اسماعیلی فرامرزی از هنرمندان صاحب‌نام صنایع‌دستی در شاخه‌ی شیشه به شمار می‌رود که در نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران نیز مشارکت داشته است.

 

حوزه‌ی تخصصی فرامرزی شیشه است؛ اما در کنار کارهای شیشه، دستگاه‌های مربوط به کارش مانند کوره و دستگاه ساب شیشه هم می‌سازد.

 

راهی برای وصال به وحدت غایی

حسین اسماعیلی فرامرزی متولد 1360 در سوادکوه مازندران است. او در مقطع کارشناسی رشته‌ی صنایع‌دستی از دانشگاه مازندران فارغ‌التحصیل شده و برای مقطع بالاتر به پایتخت رفته و از دانشگاه سوره مدرک کارشناسی‌ارشد صنایع‌دستی را گرفته است. او پنج سال در دانشگاه مازندران به تدریس پرداخته و سه سال هم در دانشگاه پیام نور مشغول تدریس بوده است. حوزه‌ی تخصصی فرامرزی شیشه است؛ اما در کنار کارهای شیشه، دستگاه‌های مربوط به کارش مانند کوره و دستگاه ساب شیشه هم می‌سازد. حسین اسماعیلی نگاه قابل‌توجهی به هنر دارد و دراین‌باره می‌گوید: «هنر ابزار، زبان و بیانی است برای ارتباط بین انسان‌ها که بتوان به‌واسطه‌ی این ارتباط به آن وحدت و یگانگی (که بین تمام اجزای هستی جریان دارد و درسی است برای انسان که می‌توان به این وحدت دست یافت) نائل شد؛ تا به‌واسطه‌ی این ارتباط و وحدت به درک حضور خداوند پی برد و به آن کمال و وحدت غایی نزدیک شد و دست یافت».

 

اسماعیلی علاوه بر شرکت در نمایشگاه صنایع‌دستی بین‌المللی تهران، در نمایشگاه گروهی شیشه که در باغ موزه‌ی قصر برگزار شد، و چندین نمایشگاه انفرادی صنایع‌دستی و صنعت ساختمان در تهران، مازندران و مشهد نیز شرکت داشته و نفر برگزیده‌ی مسابقات دانشجویی گنجینه در تهران شده است.

 

فعالیت‌های متعدد و عرضه‌ی آثار

اسماعیلی علاوه بر شرکت در نمایشگاه صنایع‌دستی بین‌المللی تهران، در نمایشگاه گروهی شیشه که در باغ موزه‌ی قصر برگزار شد، و چندین نمایشگاه انفرادی صنایع‌دستی و صنعت ساختمان در تهران، مازندران و مشهد نیز شرکت داشته و نفر برگزیده‌ی مسابقات دانشجویی گنجینه در تهران شده است. او همچنین المان شیشه‌ای را در نوروز 1393 در مشهد به اجرا درآورده است. مضاف بر نمایشگاه‌های مختلف، او کارش را در فضای مجازی نیز عرضه می‌کند و توجه خاصی به این فضا دارد.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “حسین اسماعیلی فرامرزی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *