آبین گلس

در سال 1360، محمدنوری به دنیا آمد. او که فارغ‌التحصیل رشتۀ هنر دانشگاه تهران است، به صورت تخصصی با طراحی برای شیشه‌گریِ دستی کار خود را آغاز کرد. او با همان سبک و سیاق استاد و شاگردیِ قدیم، شاگرد مستقیم اساتید بزرگی همچون استاد ضیایی، استاد الهی، استاد گیوقصاب و استاد وفایی بود و تلاش...

لوگو برند آبین گلس

در سال 1360، محمدنوری به دنیا آمد. او که فارغ‌التحصیل رشتۀ هنر دانشگاه تهران است، به صورت تخصصی با طراحی برای شیشه‌گریِ دستی کار خود را آغاز کرد. او با همان سبک و سیاق استاد و شاگردیِ قدیم، شاگرد مستقیم اساتید بزرگی همچون استاد ضیایی، استاد الهی، استاد گیوقصاب و استاد وفایی بود و تلاش ‌های فراوان و علاقۀ پایان ناپذیرش به کار شیشه موجب شد تا پس از مدتی بتواند با کسب نشان درجۀ 2 هنری از سازمان میراث فرهنگی در سال 1394 و شرکت در بیش از 20 نمایشگاه گروهی داخلی و برگزاری 16 نمایشگاه انفرادی در گالری‌های هنری وزارت ارشاد جای خود را در این حرفه تثبیت کند. علاوه بر این‌ها، کسب چندین جایزه در جشنواره‌های داخلی برای خلاقیت در طراحی کاربردی و هنری شیشه و همکاری در زمینۀ طراحی و فروش محصول با 6 کارگاه تولید شیشۀ دست‌ساز در 19 سال گذشته او را بر آن داشت تا در سال 1385 برند شخصی خودشان را با نام آبین گلس برای معرفی محصولات و طراحی‌های خودشان، معرفی کنند.

آبین گلس یا همان شیشۀ آبین در ابتدا کارش را با طراحی کاشی شیشه‌ای برای صنعت ساختمانی شروع کرد اما پس از آن با ساخت دیگر محصولاتی هنری و کاربردی سعی در زیبا سازی محیط زندگی افراد داشتند. برند آبین که با همکاری آقای نوری و همسرشان که ایشان نیز فارغ‌التحصیل همین رشته هستند، تاسیس شده است، اکنون با افتخار، مدعیست که اولین برندیست که موسسانش از دانشگاه و رشتۀ شیشه، وارد حوزۀ تولید و ارتقای کارگاه‌های شیشه‌گری شده شده است. و نتیجۀ این کار تجربی در کنار دانش آکادمیک را می توان به راحتی در آثار زیبای طراحی شده توسط این برند مشاهده کرد. آثاری که زیبایی و کیفیت و کاراییشان موجب شد تا هفتا، پذیرای محصولاتشان در مجموعه‌اش باشد.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آبین گلس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *