دوستداران فرش(بردبار)

همه چیز از سفرهای دور و دراز و متعدد به ایل‌های قشقایی و سرزمین‌هایبختیاریولریوترکمنوبلوچوکرمان،شهربه شهر و روستا به روستاشروع شد. از همان دوران نوجوانی. علاقه‌ای که باقی ماند تا در سال 77 فعالیت حرفه‌ای گروه دوستداران فرش را آغاز کند. علی و حسین بردبار که علاقۀ بی پایانشان به اشیای هنری را جدی گرفتند، بالاخره و...

همه چیز از سفرهای دور و دراز و متعدد به ایل‌های قشقایی و سرزمین‌هایبختیاریولریوترکمنوبلوچوکرمان،شهربه شهر و روستا به روستاشروع شد. از همان دوران نوجوانی. علاقه‌ای که باقی ماند تا در سال 77 فعالیت حرفه‌ای گروه دوستداران فرش را آغاز کند. علی و حسین بردبار که علاقۀ بی پایانشان به اشیای هنری را جدی گرفتند، بالاخره و برای اولین بار با خرید یک خورجین صدسالۀ قشقایی به وادی پر رمز و راز فرش قدم گذاشتند.

آنها ابتدا فعالیتشان را با کارهای کوچک فرهنگی و تبلیغاتی شروع کردند. فرش‌های کوچک یا صنایع دستی که بیشتر به عنوان هدیه به دوستان ایرانی و خارجیشان می‌دانند و آنها را تحت تاثیر قرار می‌دادند و به مرور همین باعث می‌شد که مسافرین در هر سفر با تعربف کردن خاطرۀ این هدیۀ ارزشمند، آن را برای دیگران تبلیغ کنند. کار به همین ترتیب رونق گرفت و تا جایی گسترش یافت که زمینه‌سازشرکتآنهادرنمایشگاه‌هایخارجی برای تبلیغات فرهنگی و پژوهشی شد به طوری که پس از مدتی خود جزئی از برگزار کنندگان شدند و تا کنون در 145 نمایشگاه بین المللی حضور داشتند. از دیگر دستاوردهای این گروه ثبت جایزه فرش برتر سال 2017 که آن را به کشور عزیزمان ایران تقدیم کرده‌اند.از جمله سایر فعالیت‌های آنها امضای تفاهم نامه‌هایی با موزه‌های چین و چند دانشگاه از سراسر دنیا جهت امور پژوهش و تحقیق و تبادل هنری است. گروهی ممتاز، که در میان تولیدکنندگان ممتاز دیگری که به دعوت هفتا، در طبقۀ سوم برج میلاد گرد هم جمع شده‌اند، منتظر نگاه‌های پرمهر شمایند.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوستداران فرش(بردبار)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *