دکواکو

احترام به طبیعت. این رویای مشترک همۀ آنهایی بود که در کنار هم قرار گرفتند و دست در دست هم دادند تا داستان دکواکو را بسازند. داستانی که از مفهوم ارزشمندیِ دست‌هایی شروع شد که خلاقند و متفکرانه ایده پردازی می‌کنند. دست‌هایی که صاحبانشان باور دارند که ما به زمین و پایداری‌اش بدهکاریم و بنابرین...

احترام به طبیعت. این رویای مشترک همۀ آنهایی بود که در کنار هم قرار گرفتند و دست در دست هم دادند تا داستان دکواکو را بسازند. داستانی که از مفهوم ارزشمندیِ دست‌هایی شروع شد که خلاقند و متفکرانه ایده پردازی می‌کنند. دست‌هایی که صاحبانشان باور دارند که ما به زمین و پایداری‌اش بدهکاریم و بنابرین کارخانۀ طراحی و ساخت دکواکو از رویایی در ذهنشان تبدیل به واقعیتی در جهان شد. رویای ساخت استودیوی طراحی و ساخت محصولات زیست سازگار دکواکو که در بهمن 1393 با ایمان به یک جمله کار خود را آغاز کرد: من هستم!

دکواکو نگاه دیگری به دنیا داشت. به جای دنبال کردن داستان‌های تکراری در ادامۀ مسیرش برای طراحی هر محصول، داستان تازه‌ای کلید می‌زد. داستانی جدید که با در نظر گرفتن بستر بومی و فرهنگی زندگی مخاطبانش شروع و در نهایت به تولید محصولی کاربردی، ساده و مدرن منجر می‌شد. دست‌سازهای دکواکو بر اساس پیشه‌های قدمت‌دار هنرهای دستیست اما در هم آمیختن این قدمت با طراحی لوکس و مدرن آن است که محصولی کاربردی و در عین حال منحصر به فرد را عرضه می‌کند.

دکواکو در بیانی ساده‌تر کارخانۀ طراحی و ساخت محصولاتی دوستدار محیط زیست است که تحت سه دپارتمانِ خانه و آشپزخانه دکواکو، کودکانه‌های اکوتوی و استنسیل‌هایِ پلن‌بی فعالیت می‌کند. دپارتمان خانه و آشپزخانۀ آن به کمک مواد اولیه طبیعی و با استفاده از دانش طراحی و تکنولوژی های مدرن، تولید محصولات کاربردی خانه وآشپزخانه را دنبال می‌کند. کودکانه‌های اکوتوی نیز با ساخت اسباب‌بازی و محصولاتی با طراحی پایدار با آگاهی از مسیر رشد شناختی و پرورش کودک برای رشد بهتر او طراحی می‌شوند و استنسیل‌هایِ پلن‌بی نیز ابزاری برای طراحی داخلی هستند و مخاطبانشان را در عرصه‌های اجرایی با خود همراه می‌کنند.

منحصر به فرد بودن و دقت عمل دکواکو موجب شده است تا هفتا، ضمن بررسی دقیق محصولات آن، با دعوت از این مجموعه، جمع بهترین‌های هفتا را در هر زمینه‌ای کامل  و توجه‌اش به محصولات سبز و دوست‌دار محیط زیست را اعلام کند.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دکواکو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *