فرش خانجانی ماندگار ترکمن

معرفی فرش خانجانی   تصمیم به حفظ و نگهداری هنر اصیل بافندگی در عین مدرن سازی فرآیند تولید این محصول ارزشمند از اولین اهداف خانم حصل خانجانی برای به وجود آوردن تولیدی فرش خانجانی بود. او از کودکی با تارو پود قرابت و آشنایی داشت و از تجربیات مادرش که از بافندگان چیره‌دست شهر گمیشان...

معرفی فرش خانجانی

 

تصمیم به حفظ و نگهداری هنر اصیل بافندگی در عین مدرن سازی فرآیند تولید این محصول ارزشمند از اولین اهداف خانم حصل خانجانی برای به وجود آوردن تولیدی فرش خانجانی بود.

او از کودکی با تارو پود قرابت و آشنایی داشت و از تجربیات مادرش که از بافندگان چیره‌دست شهر گمیشان بود، بهره برده بود. پس از آن به صورت آکادمیک به تحصیل و تدریس در رشته فرش پرداختو در نهایتتصمیم به تاسیس این تولیدی در سال ۱۳۸۱ گرفت که در کنار تولید فرش های خاص به آموزش این هنر اصیل نیز می‌پردازد.

یکی از اهداف این تولیدی احیا نقوش قدیمی وتولید بهینۀ فرش ترکمن است که به وسیلۀ سال‌ها کسب تجربه و تلاش، به خوبی حاصل شده است و پس از شرکت کردن در نمایشگاه دوستی زنان ایران و ترکمنستان و راهیابی به وزارتخانه فرش ترکمنستان، مسیر این تولیدی به راه درست و پر از موفقیتی کشیده شد.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فرش خانجانی ماندگار ترکمن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *